Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto angażować się społecznie?” Swoje odpowiedzi do konkursu zgłosiło aż 35 osób! Po długich naradach wyłoniliśmy troje zwycięzców oraz wyróżniliśmy kolejnych troje uczestników.

RÓŻAŃSKO:
– Laureatka: Małgorzata Wolańska (bon zakupowy 200 zł)
– Wyróżnienie: Teresa Czyżewska (słodki upominek)

CHŁOPOWO:
– Laureatka: Kinga Pańczyk (bon zakupowy 200 zł)
– Wyróżnienie: Beata Filipczak (słodki upominek)

RYCHNÓW:
– Laureatka: Zuzanna Lewandowska (bon zakupowy 200 zł)
– Wyróżnienie: Maria Goryńska (słodki upominek)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom, tym bardziej że są to osoby, które swoją codzienną postawą udowadniają, iż zaangażowanie społeczne i praca na rzecz dobra wspólnego jest im bardzo bliska.

Oto nagrodzone wypowiedzi:

Warto angażować się społecznie, by Twoje samopoczucie było lepsze!

Robiąc coś dobrego, wspierasz tym drugiego.

Stworzyć możesz zgrany zespół, a z nim wiele pomysłów, jak grzybów po deszczu.

Dla miasta czy wioski piszcząc ciekawe wnioski, projekty i plany, by nastały dobre zmiany.

Poznać możesz ciekawych ludzi, a ich osobowość Cię pobudzi:

  • do działania
  • do spotkania
  • do dawania
  • do tworzenia
  • do myślenia

Możesz odkryć się na nowo, jaką jesteś wspaniałą i wartościową osobą.

Małgorzata Wolańska (Różańsko)

Uważam, że warto angażować się społecznie, ponieważ wszyscy mamy wówczas wpływ na nasze środowisko i otoczenie. Ponadto, nawiązują się relacje międzyludzkie szczególnie w dzisiejszych czasach to znaczy w dobie telewizji i internetu, przez które ludzie siedzą zamknięci z własnej woli w domach. Prace społeczne zbliżają ludzi np. W Kole Gospodyń Wiejskich uczą się robić wiele pożytecznych rzeczy, a przede wszystkim rozmawiają i mile spędzają czas. Takie angażowanie zbliża ludzi. Ponadto u wielu osób takie angażowanie się społeczne podwyższa poczucie własnej wartości, że jednak coś się potrafi i jest się potrzebnym dla społeczeństwa.

Kinga Pańczyk (Chłopowo)

Udzielanie się społeczne to jedna z najważniejszych postaw, jakie możemy przyjąć wobec otaczającego nas świata. Działając na rzecz innych, przyczyniamy się do budowani lepszego społeczeństwa, poprawiamy swoje relacje z ludźmi i zwiększamy poczucie własnej wartości.

Po pierwsze, udzielanie się społeczne pozwala nam czuć się potrzebnym i wrażliwym dla społeczności. Poprzez angażowanie i działania na rzecz innych zyskujemy szacunek i uznanie, co przekłada się na nasze poczucie własnej wartości. To z kolei wpływa na nasze samopoczucie i pozwala nam lepiej funkcjonować w życiu.

Dzięki zaangażowaniu w działania prospołeczne możemy poznać nowych ludzi oraz poszerzać swoje horyzonty.

Warto więc inwestować swój czas w ludzi i udzielać się społecznie.

Zuzanna Lewandowska (Rychnów)