page-header

Nasze IDEE

Nasze tytułowe IDEE to:
Aktywni i zaangażowani mieszkańcy

Mieszkańcy nie czekają na to, aż inni zajmą się rozwiązywaniem problemów lub realizacją projektów, ale samodzielnie podejmują działania, które uważają za ważne i potrzebne dla swojej społeczności. 

Oznacza to, że są oni aktywnymi uczestnikami życia swojej wspólnoty i chcą wpływać na decyzje, które dotyczą ich otoczenia. „Biorą sprawy w swoje ręce” oznacza, że podejmują inicjatywy i działają samodzielnie, bez oczekiwania na to, aż ktoś inny zrobi coś za nich.

Przestrzeń przyjazna osobom w każdym wieku

Wspólna przestrzeń powinna być łatwo dostępna dla osób starszych lub młodszych, a także bezpieczna i przyjazna dla dzieci. Wspólna przestrzeń, miejsca, obiekty powinny uwzględniać potrzeby i możliwości osób w różnym wieku. W przestrzeni tej powinny być dostępne odpowiednie udogodnienia i usługi, aby każdy mógł korzystać z niej w sposób swobodny i bezpieczny.

Zielona wieś, czyli wieś czysta, przyjazna środowisku, dająca pozytywną energię

Zielona i ekologiczna wieś to miejsce, w którym dba się o porządek, środowisko naturalne i promuje się zrównoważony rozwój. Panuje tu dobry klimat i pozytywna atmosfera. Mieszkańcy są przyjaźni i chętni do pomocy innym, a sama wieś jest spokojnym, zadbanym i przyjaznym miejscem do życia. 

Back to top of page