Społeczność wsi Chłopowo skupiona wokół idei współpracy i solidarności postanowiła zabrać się za tworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. W ramach oddolnej inicjatywy grupa wolontariuszy podjęła się zadania stworzenia zestawu ogrodowego, w postaci solidnych ławek i stołu.

Surowiec drzewny, impregnat, wkręty, śruby, nakrętki, podkładki, pręty gwintowane – to wszystko zostało zakupione ze środków naszego projektu „IDEE przez wieś”, który nie tylko stawia na rozwój społeczności, ale także promuje inicjatywy lokalne. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstają porządne ławki i stół, które nie tylko ozdobią przestrzeń, ale także staną się miejscem spotkań na terenie zielonym obok wiejskiej świetlicy.

Wolontariusze pracują z pełnym zaangażowaniem, kładąc nacisk na trwałość i estetykę każdego elementu. Projekt „IDEE przez wieś” nie tylko dostarczył niezbędnych środków finansowych, ale również zainspirował społeczność do działania.

Nowo powstałe ławki i stół stanowią jedynie preludium do kolejnych planów społeczności Chłopowa. Mieszkańcy zastanawiają się już nad nowymi projektami, które będą sprzyjały integracji i rozwojowi wsi. Docelowo do końca kwietnia 2024 r. ma tu powstać wiejska altana!