Było wesoło, kolorowo i rodzinnie. Za nami Wielki Piknik Rodzinny, jaki zorganizowaliśmy wraz z wolontariuszami ze wsi Różańsko. Wydarzenie jest przykładem na to, że nawet w niewielkich miejscowościach, jeżeli znajdzie się grupa „zapaleńców”, można organizować super wydarzenia integrujące lokalną społeczność.

Dla mieszkańców i przyjezdnych gości przygotowaliśmy rodzinny bieg integracyjny, warsztaty budowania karmników dla ptaków, turniej strzelecki, konkursy i zabawy drużynowe oraz indywidualne (z pulą nagród niemal 6 tys. złotych!), quiz wiedzy o aktywności obywatelskiej (w którym udział wzięło 35 osób).

Dodatkową atrakcją była obecność adepta klubu żużlowego Stal Gorzów, wizyta Ligi Superbohaterów a nawet możliwość spotkania… alpak.

Nie zabrakło także dmuchanych zamków i smacznej swojskiej kuchni. W ramach pikniku prezentowaliśmy prace dzieci z Różańska, Chłopowa i Rychnowa, które zgłoszone zostały w ramach konkursu plastycznego „Moja wieś za 20 lat”.

Finałem pikniku był efektowny wyrzut kolorowych proszków holi. Z kolei wieczorem odbyła się zabawa taneczna „pod chmurką” z tańcami do białego rana. W imprezie udział wzięło co najmniej 400 osób.

W organizacji wspierali nas:

  • Rada Sołecka w Różańsku
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku
  • Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku
  • Ochotnicza Straż Pożarna Różańsko
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Różańsku
  • Nadleśnictwo Różańsko
  • Paramedic Patrol z Różańska.

Teren i zaplecze socjalne udostępnił natomiast Klub Sportowy Sokół Różańsko.

Projekt „Idee przez wieś” finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Piknik współfinansowany był również ze środków Rady Sołeckiej Różańsko.