Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „MOJA WIEŚ ZA 20 LAT”. Poprzez konkurs chcieliśmy zobaczyć, jak najmłodsi mieszkańcy widzą swoje wsie w przyszłości. Nie zabrakło więc: farm wiatrowych, paneli fotowoltaicznych, dronów roznoszących paczki, stacji do ładowania aut elektrycznych, lądowiska dla małych samolotów ale także innowacyjnych budowli, czy pięknych miejsc rekreacji.

Dziecięcia kreatywność bardzo pozytywnie nas zaskoczyła dlatego jury miało nie lada orzech do zgryzienia.

Laureatkami konkursu plastycznego zostały:

  • RÓŻAŃSKO: Marianna Wójcik
  • RYCHNÓW: Zuzanna Majos
  • CHŁOPOWO: Hanna Waliszek

Wielkie gratulacje!

W Wasze ręce trafią bony o wartości 200 zł umożliwiające zakup w sklepach sieci empik (stacjonarnych, jak i przez internet).

Planując rozwój wsi, niezwykle istotne jest wzięcie pod uwagę przyszłości dzieci i ich perspektyw. Dlatego też poprosiliśmy dzieci o udział w konkursie plastycznym „MOJA WIEŚ ZA 20 LAT” aby dziecięca kreatywność dostarczyła nam – dorosłym – ciekawych inspiracji.

Pamiętajmy, że dzieci są fundamentem każdego społeczeństwa dlatego ważne jest, aby stworzyć warunki, które będą sprzyjać ich rozwojowi i zapewnią im perspektywę na na dobrą przyszłość.

W rozwoju wsi powinniśmy zatem uwzględniać rozwój infrastruktury edukacyjnej, sportowej, kulturalnej, czy rekreacyjnej które są niezwykle istotne, aby dać dzieciom możliwość rozwijania swoich talentów i zainteresowań.

Nie możemy zapominać również o ochronie środowiska naturalnego. Dzieci powinny mieć możliwość dorastania w zdrowym i czystym otoczeniu, dlatego istotne jest dbanie o zrównoważony rozwój, ochronę przyrody i ekologię.