„Jak poprawić pamięć i pracę mózgu?” Pod takim hasłem realizowana jest w Różańku inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na zdrowy styl życia oraz szczególną rolę układu nerwowego, który pełni kluczową rolę w naszym organizmie. Inicjatywę dofinansowaliśmy ze środków naszego projektu Idee przez wieś

W inicjatywie uczestniczą uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej. Jest to okazja do rozmowy o ich problemach, sposobie żywienia czy spędzaniu czasu wolnego.

Podczas planowanych spotkań uczniowie:

  • poznają ćwiczenia usprawniające pracę mózgu,
  • poznają produkty, które korzystnie wpływają na pracę układu nerwowego,
  • wykonają sałatki warzywne i owocowe,
  • wezmą udział w zupełnie nowych dla siebie sytuacjach (stosowanie gier dydaktycznych oraz metody dramy na zajęciach z psychologiem i pedagogiem),
  • na podstawie etykiet z przekąsek popularnych produktów zapoznają się ze składem i zawartością produktów,
  • poznają również suplementy diety powszechnie dostępne i zagrożenia związane z ich długotrwałym stosowaniem.

Gry dydaktyczne pozwolą natomiast na poszukiwanie sytuacji, w których uczniowie będą podejmować inicjatywę i rozwiązywać nieszablonowe zadania.

Ze środków projektu zakupiliśmy m.in. gry edukacyjne, książki i inne praktyczne materiały dydaktyczne, które pozwolą wzmocnić warsztat pracy nauczycieli oraz dostarczą im narzędzi do diagnozowania i pracy z dzieckiem.

Zakupiliśmy także dobre dla mózgu produkty, mogące służyć jako przekąski: owoce (suszone figi, morele, śliwki i żurawina), ziarna (orzechy ziemne, migdały) a także 100% naturalne kakao. Wszystko aby promować wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe.