„Rewelacyjnie zajęcia!”, „Dziewczyny urosły, nabrały siły i mocy”, „Tamara dała nam dużo energii do działania, mnóstwo pomysłów”, „Wyszliśmy z zajęć w świetnych nastrojach i zmotywowane”, „Grupa była naprawdę zaangażowana, aktywna i twórcza!”.

Opinie po wczorajszych warsztatach jakie zorganizowaliśmy we wsi Chłopowo w gm. Myślibórz nie pozostawiają złudzeń. To było bardzo owocne spotkanie z Tamarą Olszewską-Watracz. Czego dotyczyło?

Moja MOC: Ja człowiek z PIN-em (Potencjał, Impuls, Nastawienie) to fundament świadomego myślenia, to nasza MOC do twórczego i kreatywnego wyznaczania etapów drogi do osiągnięcia zamierzonego, ambitnego celu:

  • Moja/Nasza Strefa Komfortu
  • Strefa Strachu – Brak Pewności Siebie, Wymówki
  • Strefa Nauki – Radzenie Sobie z Wyzwaniami, Nabywanie Nowych Umiejętności
  • Strefa Rozwoju i Wzrostu – Odkrywanie sensu, spełnianie marzeń, realizacja celów!

Niniejsze warsztaty oraz kolejne, które planujemy pozwolą na wzmocnienie aktywnych społecznie osób i ich potencjału do angażowania otoczenia, co będzie miało kluczowe znaczenia w procesie wdrażania planów rozwoju wsi. Działaniem objęci są liderzy i społecznicy z organizacji społecznych i instytucji wiejskich, wolontariusze.

Projekt „Idee przez wieś” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.