Aby utrzymać swoją wiejską społeczność jeszcze bardziej zintegrowaną oraz w celu zwiększenia komunikacji między jej członkami mieszkańcy wsi Chłopowo postanowili zrealizować projekt budowy dwóch tablic ogłoszeń. Do tej pory nie mieli ani jednej.

Jak postanowili, tak też zrobili 🙂

Tablice ogłoszeń staną się centralnym punktem informacyjnym dla Chłopowa. Będą służyć do rozpowszechniania informacji dotyczących lokalnych wydarzeń, ogłoszeń parafialnych, kulturalnych inicjatyw, oraz innych ważnych wiadomości. W ten sposób zwiększy się komunikacja między mieszkańcami, co przyczyni się do wzmocnienia wspólnoty.

Tablice ogłoszeń będą także miejscem, gdzie lokalne grupy i organizacje będą mogły promować swoje inicjatywy, co przyczyni się do rozwoju życia społecznego oraz kulturalnego we wsi.

Dzięki tablicom ogłoszeń mieszkańcy będą bardziej świadomi wydarzeń i inicjatyw w swojej okolicy. To pomoże w zaangażowaniu większej liczby osób w działania społeczne i kulturalne.

Do zbudowania tablic potrzebne były m.in.: stalowe profile, płyty OSB, cement, podkład do malowania, farba, czy też elektroda do spawania. Materiały zostały zakupione ze środków naszego projektu „IDEE przez wieś”. Ich koszt to około 650 złotych. Całość prac wykonana została natomiast w formie wolontariatu przez zaangażowanych mieszkańców Chłopowa.